רנה לפידות | המחלקה המנהלית
14908
rtl,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-14908,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.3,vc_responsive
 

המחלקה המנהלית

המחלקה המנהלית

המחלקה המנהלית במשרד לפידות עורכי דין עוסקת יומיום בתחום המשפט המנהלי. החיים האזרחיים במדינה מתוקנת משלבים מגע בלתי פוסק בין האזרח ובין השלטון המרכזי והמקומי, ומקיימים קשרים גם עם גופים סטטוטוריים, חברות ותאגידים ממשלתיים שונים וארגונים מהמגזר השלישי. המשפט המנהלי בישראל מסדיר את חוקיות פעולותיהן של הרשויות השונות של המנהל הציבורי וכולל החלטות ביצועיות של השלטון המרכזי, השלטון המקומי וגופים נוספים. המנהל הציבורי נבחן על פי שלושה עקרונות עיקריים: חוקיות, סבירות וההליך ההוגן והוא למעשה המשכו המשפט החוקתי. תפקידו של עורך הדין המתמחה בתחום הוא דואלי – גם בתחום הייעוץ המשפטי לרשויות וגם בייעוץ המשפטי לאזרח.

המחלקה המינהלית של לפידות עורכי דין נותנת מענה כולל לכל הסוגיות הרבות הכלולות בתחום זה, החל מאזרחים וארגונים פרטיים, דרך ארגונים ועמותות ועד גופי השלטון. הפעילות בתחום זה מועגנת בחוק והצורך בליווי, ייעוץ וייצוג משפטי לא רק חיוני, הוא גם מצריך לא רק ניסיון, אלא גם היכרות מעמיקה עם החוק על כל היבטיו, יכולת ניתוח וחשיבה מקורית. המחלקה מטפלת בכל הנושאים הקשורים לייעוץ משפטי, שיקול דעת מנהלי, פיקוח, בחינת פעילות וכמובן גם ייצוג משפטי בועדות שונות, ועדות ערר, עתירות מנהליות ותביעות בבתי משפט לעניינים מנהליים, כולל ייצוג בבג"צ. 

 

למשרדנו ניסיון רב שנים בליווי רשויות מקומיות בכל תחומי פעילותן,  משרד לפידות עורכי דין מעניק לרשויות ולמשרדי הממשלה הנכללים בין לקוחותיו ייעוץ מקצועי בתחומים מגוונים כולל: בתחום דיני מכרזים, בתחום התכנון והבניה, , מיסוי עירוני, ייעוץ לבכירים ונבחרים, ייעוץ לוועדים מקומיים ולאגודות שיתופיות, בתחום החינוך, בתחום איכות הסביבה, כתיבת חקיקת משנה, כתיבת נהלים המשולבים ראייה משפטית וניהולית, בתחום רישוי עסקים, ועדות גבולות לתחומי שיפוט ועוד.

 

משרד לפידות עורכי דין, מעניק ייעוץ וייצוג בתחומים נוספים הנוגעים למעמד האזרח למול רשוית השלטון, כדוגמת, ייעוץ בנושא זכויות אזרח, אשרות ורישיונות, ועוד. 

 

ייעוץ לבכירים ולנבחרים למשרדנו ניסיון עשיר בליווי וייעוץ לבכירים ונבחרים בנושא החיוב האישי ובנושא זכויות וסמכויות. כמו כן, אנו מתמחים בליווי וייעוץ למערכות בחירות בשלטון המקומי, המצריך הבנה בתחום וזמינות מוחלטת. כמשרד בוטיק, אנו מציעים שירותי ייעוץ ייחודיים המשלבים בין תחום המשפט לתחומים משיקים בעולם הניהולי-כלכלי, מתוך ראיה בינתחומית רחבה המעניקה יתרון משמעותי ללקוחותנו. משרדנו מלווה בכירים ונבחרים כאחד, מתוך ראיה ביתחומית וההבנה כי יש השקה בין תחומי המשפט ובין תהליכים כלכליים ותקציביים. אנו בונים אסטרטגיה משפטית וניהולית שלמה, תוך שימוש בתכנות חדשניות ובידע העומד לרשותנו המעניק ראיית עומק וכמובן בהתבסס על ניסיון רב שנים. 

 

ייעוץ למשרדי ממשלה משרדנו פועל עם משרדי ממשלה בתחומים הייעודיים בהתאם למשרד (משרד הפנים, משרד החינוך, משרד האוצר, משרד איכות הסביבה וכו')  ובעל התמחות ייחודית בכל הקשור לכתיבת  חקיקת משנה, כתיבת נוהלים, לרבות, נהלי תמיכה לחלוקת תקציבים ממשרדי ממשלה לגופים ציבוריים.

 

חיוב אישי וייצוג למול מבקר המדינה משרד לפידות עורכי דין מייעץ ומלווה גופים ציבוריים וגורמים פרטיים למול מבקר המדינה, תלונות המופנות למבקר המדינה עקב חשיפת שחיתויות. כמו כן, מלווה המשרד ומייצג עובדים בנושא צווי הגנה המשרד מלווה גורמים בכירים וארגונים, שנמתחה ביקורת על התנהלותם בדו"חות ביקורת.

 

העובדה כי במשרדנו מחלקות נוספות המשלימות פעמים רבות נושאי משנה המתעוררים מתוך נושאים מנהליים, אם במקרקעין, תכנון ובניה או בדיני עבודה, מאפשרת לנו לתת שירות כולל ללקוחותנו והתייחסות למגוון הנושאים העולים מהן ולהעניק לכל לקוח את השירות המשפטי המדוייק ביותר המותאם עבורו.

 

נשמח לקבוע איתכם לפגישת היכרות ראשונית, לתיאום הפגישה צרו קשר בטלפון או דרך האתר.

אנו מחזיקים במהדורה דיגיטלית לצפיה נוחה של תכני האתר, ממש כמו בחוברת.