רנה לפידות | עובדי אבטחה
15099
rtl,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15099,page-child,parent-pageid-14889,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.3,vc_responsive
 

עובדי אבטחה

זכויות עובדי שמירה ואבטחה – רנה לפידות – עורכת דין לדיני עבודה

דע את זכויותך –
שעות העבודה בתחום זה הן 43 שבועיות ו 5 ימי עבודה בשבוע, מס' ימים גדול יותר והיקף משרה גדול יותר אמורים להיות מחושבים כשעות נוספות. עובד המתחיל לעבוד בענף, זכאי לפנסיה דרך חברת מבטחים לאחר 6 חודשי עבודה, התשלום יבוצע רטרואקטיבית החל מיום העבודה הראשון.

במידה וחברה הפסידה במכרז במקום עבודה מסויים והעובד הוף להיות מועסק בחברה חדשה, החברה שהפסידה במשרד שלמעשה מסיימת התקשרות עובד – מעביד עם העובד, מחוייבת לשלם לו פיצויי פיטורין כחוק.
במידה והחברה מעדיפה היא רשאית לשלם במקום שעות נוספות שכר גלובלי שכולל בתוכו 9% תוספת לשכר על כל שעות העובד של העובד כמובן ולא רק על החלק של השעות הנוספות.
כל הכשרה שהעובד צריך לעבור כדי להשתלב בעבודה היא בתשלום, החברה מבחינה חוקית לא יכולה להציע לעובד תקופת הכשרה ללא תשלום גם אם הוא מסכים לכך.
המעביד רשאי להחתים את העובד על חוזה שבמידה והוא עוזב את החברה זמן קצר לאחר ההכשרה, העובד צריך להחזיר את התשלום עבור ההכשרה, הזמן וסכום ההכשרה צריכים להיות סבירים והגיוניים ותואמים את זמן ההכשרה ומידת ההשקעה של החברה.
המעסיק מחויב לשלם לעובד דמי נסיעה ע"פ חוק לפי התעריפים הנהוגים בכל התחומים לפי חוק דיני עבודה.
במידה והמעסיק שולח את העובד למקומות מחוץ לעיר במסגרת העבודה, עליו לשלם עבור הנסיעה למקומות הללו תעריף מלא בנוסף לתעריף הנסיעות שהוא משלם לעובד בתוך העיר.
ימי חופש – בעובד זכאי ל 12 ימי חופש בכל שנה בשנתיים הראשונות לעבודתו ליום נוסף בשנתיים שאחריהם בשנה החמישית זכאי לעוד יום כלומר 14 ימים, החל מהשנה השישית עד השנה השמינית ל 19 ימי חופש בשנה והחל מהשנה התשיעית זכאי העובד ל26 ימי חופש בשנה.
דמי הבראה – העובד זכאי ע"פ חוק ל5 ימי הבראה בשנה הראשונה, ל 6 ימים בשנה השניה והשלישית לעבודתו, 7 ימים מהשנה הרביעית עד העשירית, החל מהשנה ה11 עד השנה ה 15 זכאי העובד ל 8 ימים לאחר מכן מגיע לו 9 ימים והחל מהשנה ה20 מגיע לעובד 10 ימי הבראה בכל שנה.

אנו מחזיקים במהדורה דיגיטלית לצפיה נוחה של תכני האתר, ממש כמו בחוברת.