רנה לפידות | מחזיק בנכס
15116
rtl,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15116,page-child,parent-pageid-14889,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.3,vc_responsive
 

מחזיק בנכס

 מחזיק בנכס/ עו"ד שושי לבקוביץ

חוק ההסדרים במשק המדינה (תיקוני חקיקה להשגת יעדי התקציב) קובע כי בכל שנה רשות תטיל ארנונה אשר תשולם על ידי המחזיק של אותו נכס. שאלת זהות המחזיק טומנת בחובה השלכות נוספות, כך למשל, מי הוא החייב בתשלום הארנונה לרשות, כאמור לעיל,למי יש זכות חוקית להגיש השגה על אותו חיוב ארנונה שמגיע בגין הנכס.
המחוקק נתן הגדרה כללית מיהו אותו מחזיק, למשל בעלים של נכס או שוכר, אולם המחוקק הגדיר מי לא ייחשבו כמחזיקים בנכס, כגון אדם ששוהה בבית מלון.

מאחר וההגדרה הכתובה בחוק איננה ממצאה את המקרים החלים במציאות היומיומית נקבעו הלכות רבות בבתי המשפט אשר קובעות כי המחזיק יהיה בעל הזיקה הקרובה ביותר לנכס, גם במקרים בהם הוא לא מחזיק פיזית ו/או לא רכש/שכר שטח מסוים,
או במצב דברים בו אין לו כל זכות בנכס, כדוגמת פולש.
לאור הכתוב מעלה ייתכנו מקרים לא מעטים שבהם יתעורר קושי של ממש בקביעת אותו מחזיק, בייחוד מקום שבו קיימים שני גורמים או יותר ה"מתחרים"
על תואר זה שלו מצורפים השלכות משפטיות ו/או כלכליות.

הכותבת הנה  עו”ד שושי לבקוביץ  ממשרדנו, המתמחה בין היתר בתחום הארנונה, מקרקעין  ובייצוג עתירות מינהליות . אין בסקירה כללית זו משום ייעוץ משפטי כלשהו ומומלץ להיוועץ בעורך דין המומחה בתחום בטרם קבלת כל החלטה בנושאים המתוארים בסקירה.

אנו מחזיקים במהדורה דיגיטלית לצפיה נוחה של תכני האתר, ממש כמו בחוברת.