רנה לפידות | בדיקת שיעור הארנונה
15202
rtl,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15202,page-child,parent-pageid-14889,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.3,vc_responsive
 

בדיקת שיעור הארנונה

מיסי ארנונה כשיקול בקביעת מיקום הנכס / עורכת דין רנה לפידות

‎בעת קניית בית פרטי אנחנו בדרך כלל לא לוקחים בחשבון את גובה תשלומי הארנונה ברשות המקומית.
‎רשויות מקומיות שונות דורשות מתושביה מיסי ארנונה המשתנים מעיר לעיר ולעיתים ההבדל הוא משמעותי.

גם בעת קניית דירה פרטים כדאי לבדוק אם במרחק כמה רחובות מהמקום שאתם מעוניינים לגור או אף ברשות מקומית קרובה אם משלמים מיסי ארנונה בשיעור נמוך יותר שכן גם הפרש של 400 ₪ בחודשיים מהווה 2400 ₪ בשנה ו24,000 ₪ ב10 שנים.
לדוגמא הארנונה בעיריית חיפה גבוה בחלקים רבים בעיר והעיר חיפה גובלת בעיר נשר שהארנונה בה בשיעור הרבה יותר נמוך וחלק מהנכסים של עיריית חיפה נמצאים מעבר לכביש של עיריית נשר ובמקרה כזה כדאי לשקול לקנות דירה בצד של נשר ולא של חיפה ולחסוך כסף רב בעת תשלומי הארנונה.
על אחת כמה וכמה במידה וקונים בניין שלם להשקעה או במידה ואתם בעלי חברה ורוצים לקנות/לשכור בניין עבור החברה, חשוב לבדוק לא רק את מחיר הנכס אלא גם את שיעור תשלום הארנונה של הנכס, כאשר מדובר במאות ואלפי מטרים ההפרש בין רשות מקומית אחת לרעותה בשיעור הארנונה יכול להיות מאוד גדול וכל להוות שיקול רציני במערך השיקולים בעת חיפוש אחר מבנה מתאים עבור העסק.
ישנם רשויות מקומיות רבות שמתוך אינטרס כלכלי למשוך אליהם כמה שיותר עסקים מעניקות הטבות רבות בתשלום הארנונה לעסקים שבתחומם.
לדוגמא בערים רבות בצפון כמו יקנעם לדוגמא הנחשבת לאיזור פיתוח א' יש הקלות רבות בתשלום הארנונה ולכן איזור התעשיה של יקנעם מאוד מפותח ומפעלים רבים בחרו בעיר עבור הנכס שלהם.
גם עיריית נתניה היא דוגמא לעירייה שבזמנו הפחיתה את שיעורי הארנונה עבור חברות הייטק על מנת לעודד מעבר של חברות הייטק לתחומה.
לסיכום בבואכם לחפש נכס נדל"ני עבור עסק, להשקעה או למגורים מעבר למחיר הנכס מאוד מומלץ לבדוק גובה הארנונה ברשות המקומית ולבדוק שיעור ארנונה ברשויות מקומיות נוספות על מנת לבצע החלטה הלוקחת בחשבון את כל הפרמטרים החשובים.

צרו קשר לגבי יעוץ ארנונה בטלפון 03-6935310

אנו מחזיקים במהדורה דיגיטלית לצפיה נוחה של תכני האתר, ממש כמו בחוברת.