רנה לפידות | גביית יתר ארנונה
15197
rtl,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15197,page-child,parent-pageid-14889,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.3,vc_responsive
 

גביית יתר ארנונה

גביית יתר של מיסי ארנונה / רנה לפידות עורכי דין

כל אזרח במדינת ישראל נדרש לשלם מיסי ארנונה לרשות המקומית שביתו נמצא בה וכך גם קבלן הבונה בניין בתוך רשות מקומית מסוימת.
לעיתים הרשות המקומית גובה מיסי ארנונה בשיעור גבוה ממה שהיא אמורה לגבות מהאזרח בין אם בטעות או מתוך רצון להכניס הכנסות נוספות לעירייה.

במקרה כזה האזרח/הקבלן פונים לעירייה בבקשה לקבל החזר על ההפרש בין סכום מיסי הארנונה שהיה אמור לשלם לבין הסכום ששולם בפועל.
לעיתים רבות הקבלן / דייר מגלים להפתעתם שלמרות שמדובר בחיוב שגוי, לא קל לגרום לעירייה להחזיר את הכסף שנגבה בטעות חזרה.
אך במקרה כזה הרשות המקומית לא ששה לוותר במהרה על מיסי הארנונה ומעוניינת לעיתים רבות להשאיר את הכסף אצלה ולא להחזירו למשלם הארנונה בטוענה שכסף שנגבה כבר גם אם בטעות לא יוחזר מאחר ומצב הרשות המקומית קשה והיא נמצאת בגרעון והחזרת כספי הארנונה יגרמו לפגיעה בשירות שהרשות המקומית נותנת לאזרחים בתחומה.
לכן במקרה כזה רצוי לשכור עורך דין המתמחה בתחום הארנונה על מנת לייצג את משלם כספי הארנונה בבית משפט מול הרשות המקומית.
עורך דין המתמחה בתחום הארנונה יטען בבית משפט שרשות מקומית דינה כמו כל גוף אחר במדינה, אזרח או קבלן, במידה והרשות המקומית לקחה מהאזרחים תשלום ארנונה בסכום הגבוה מסכום תשלומי הארנונה שהם היו אמורים לשלם, במקרה הזה בית המשפט יכריח את הרשות להחזיר את הכספים לאזרחים ולא יקבל את הטעון שבמקרה של החזרת כספי הארנונה שנלקחו שלא בצדק אזרחי הרשות המקומית יפגעו והשירות שינתן להם יהיה פחות טוב.
במקרה של תשלום יתר של תשלומי ארנונה אין סיבה לוותר לרשות המקומית על כספי הארנונה, רצוי לשכור כמה שיותר מהר עורך דין מתחום הארנונה שיכול לייצג אתכם בבית משפט ולתבוע את הרשות המקומית בגין ההפרש ששילמתם.
עורכת דין רנה לפידות בעלת ניסיון עשיר בייצוג בבתי משפט בתחום תשלומי ארנונה, ניתן לפנות לייעוץ במידה ושילמתם ארנונה בשיעור גבוה ממה שהייתם אמורים לשלם ולאחר שניסיתם לפנות לעירייה ולא קבלתם מענה הולם.
צרו קשר לגבי יעוץ ארנונה בטלפון 03-6935310

אנו מחזיקים במהדורה דיגיטלית לצפיה נוחה של תכני האתר, ממש כמו בחוברת.