רנה לפידות | ארנונה והיטלים
14925
rtl,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-14925,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.3,vc_responsive
 

ארנונה והיטלים

ארנונה והיטלים

ארנונה והיטלים עירוניים שונים נכללים תחת השם הכולל מיסוי עירוני, או מוניציפאלי, שמהווה את אחד המיסים המושתים על כל בית ו/או עסק בישראל ומקור הכנסות עיקרי לפועלן של הרשויות המקומיות השונות. המיסוי העירוני כולל ארנונה והטלי מים וביוב, הטלי פיתוח, קנסות ותשלומי מקרקעין הנגזרים מחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965 וכן היטלים המוטלים מכוח חקיקת משנה, הנחקקת על ידי הרשויות המקומיות. 

 

משרד לפידות עורכי דין מספק ייעוץ משפטי בהיבטים שונים של מסי ארנונה והיטלים מוניציפליים נוספים, לרבות: 

  • בדיקת שומות של חברות וגופים לצורך בדיקת החיובים בהתאם לשימוש בפועל ונאותות החיובים;
  • בדיקת שומות של הרשות המקומית לצורך בחינת  נאותות החיוב;
  • ליווי משפטי של הרשויות המקומיות המשלב בייעוץ מקצועי בכל הקשור להגברת הכנסות, עדכון צווי מיסים והגשת בקשות לאישור העלאה חריגה;
  • ייעוץ וליווי שוטף בכל הקשור להשגות, עררים, מחיקת חובות, הסדרי פשרה;
  • ייעוץ  שוטף לרשויות מקומיות למול משרד הפנים; 
  • ליווי ועדת הנחות של הרשות המקומית; 
  • ליווי ועדת ערר ברשות המקומית; 
  • הכנת חוות דעת בכל הנוגע למיסוי עירוני בכלל וארנונה בפרט;
  • ייצוג בעתירות מינהליות. 

תחום המיסוי הנו תחום דינאמי ומצריך מומחיות – בהבנה מתי קיימת עילה ברורה ומתי יש צורך להתפשר, בידיעת החוק על בוריו, בהתעדכנות שוטפת באשר לשינויים, הכרות עם הרשות המקומית וההלכות המפורסמות על ידי בתי המשפט. עורך הדין הוא דמות מפתח במבוכי הארנונה וההיטלים וליווי משפטי צמוד יכול לא רק לחסוך משאבים רבים ואף עוגמת נפש לעיתים, אלא גם טעויות שעשויות להוביל לנזקים כספיים לא מבוטלים.  

פעמים רבות חברות וגורמים פרטיים ואף מוסדות מחויבים במיסי הארנונה תוך חיוב בסיווג שאינו תואם את השימוש בפועל. במקרים רבים החייבים זכאים להקלות, הפחתות, פטורים והנחות משמעותיות בתשלומים העירוניים, אך לשם כך יש צורך בעורך דין בעל ניסיון וידע מקיף שיוכל לבחון כל מקרה לגופו. לפידות עורכי דין מלווה את לקוחותיו ומעניק ידע פרקטי, היכרות עם הגופים השונים ושנות ניסיון למציאת דרכים לחיסכון בעלויות. ההתמקצעות של מחלקת ארנונה והיטלים מאפשרת לנו להציע שירותים המבוססים על ידע ומומחיות, דבר המהווה יתרון עצום ללקוחותינו. 

 

עו"ד לפידות, שכיהנה כמנכ"ל רשות מקומית, מביאה לנושא לא רק ידע משפטי רחב, אלא גם ניסיון מעשי המאפשר לא רק ייעוץ משפטי, אלא גם התייחסות גם לפן המימוני-עסקי וכמובן לנושא המיסוי העירוני. משרד לפידות עורכי דין מאמין ומיישם ראייה רב תחומית, אשר יוצרת שילוב נכון של המחלקות השונות משתלבות על מנת לתת מענה כולל של ייעוץ משפטי מקיף ושלם, המותאם בצורה מדוייקת ללקוח. 

בנושא ארנונה והיטלים, ייעוץ וליווי משפטי הם חיוניים ופעמים רבות עשויים לחסוך זמן וכסף, נשמח לעמוד לשירותכם ולקבוע פגישת היכרות לא מחייבת. צרו עימנו קשר טלפוני או דרך האתר לפגישה ראשונית שתאפשר התרשמות הדדית ובחינת שיתוף פעולה.

אנו מחזיקים במהדורה דיגיטלית לצפיה נוחה של תכני האתר, ממש כמו בחוברת.