רנה לפידות | פטור ממס שבח
15170
rtl,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15170,page-child,parent-pageid-14889,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.3,vc_responsive
 

פטור ממס שבח

מס שבח – רנה לפידות – עורכת דין מקרקעין

לפי חוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), התשכ"ג – 1963 (להלן – "החוק") מוכר דירה מחויב לשלם מס שבח בעת מכירת דירה אלא אם כן הוא זכאי לפטור ממס שבח.

"מכירה", לעניין זכות במקרקעין, בין בתמורה ובין ללא תמורה –
(1) הענקתה של זכות במקרקעין, העברתה, או ויתור עליה;
(2) הענקתה של זכות לקבל זכות במקרקעין, וכן העברה או הסבה של זכות לקבל זכות במקרקעין או ויתור על זכות כאמור;
(3) הענקתה של זכות להורות על הענקה, העברה או הסבה של זכות במקרקעין או על ויתור על זכות במקרקעין, וכן העברתה או הסבתה של זכות להורות כאמור או ויתור עליה;
(4) פעולה באיגוד שהזכות המוקנית בה מקנה לבעליה כוח, יכולת או זכות לתפוש מקרקעין מסוימים של האיגוד בו מוקנית הזכות או אם אותה זכות מקנה לבעליה את הזכות לדרוש מהאיגוד למסור לתפיסתו מקרקעין מסוימים".

חשוב לוודא לפני שמשלמים מס שבח אם קיים פטור לתשלום.
חוק מס השבח הוא מאוד מורכב וקשה לבדיקה ולכן חשוב לשכור שירותיו של עורך דין מקרקעין מנוסה שידע לזהות את הפטור באם קיים וידע לחשב את תכנון המס בצורה הנכונה.
הפטור הנפוץ ביותר –
מכירת דירת המגורים המשפחתית במידה פעם ב 4 שנים לפחות – פטורה מתשלום מס שבח, אך חשוב לדעת שהפטור הוא לא אוטומטי וצריך לקבל אישור על כך.
בנוסף קיים פטור חד פעמי במכירת 2 דירות חד פעמית במידה ורוכש דירה אחת במקומן.
ובעת מכירת דירה אחת כל עוד יש לו זכות לדירה יחידה כל עוד לא היתה בבעלותו יותר מדירה אחת בארבע השנים האחרונות.
גובה מס השבח 25% מהשבח לכל דירה שאין זכות לפטור מהתשלום.
עורכת דין רנה לפידות בעלת ידע עשיר ובקיאה בחוקי מיסוי מקרקעין ויכולה לייצג ולייעץ על הצד הטוב ביותק בתחום מיסי המקרקעין וספציפית לגבי חוקי מס שבח.

מס שבח, עורך דין מקרקעין תל אביב, עורך דין נדל"ן, עורך דין פינוי בינוי, עורך דין תמ"א 38, עורך דין קבוצות רכישה, עורך דין ארנונה, עורך דין הפקעת קרקעות, עורך דין רשויות מקומיות.

אנו מחזיקים במהדורה דיגיטלית לצפיה נוחה של תכני האתר, ממש כמו בחוברת.